Végtelen kísértés
Peller Mariann televíziós műsorvezető első regénye egyszerre bölcs és szórakoztató, csábító és izgalmas történet, amely azt is megmutatja, miként lehet a spiritualitás a mindennapok része.
A szürke és hosszú január után a február szinte megváltásként érkezik, és a szívünket átjárja a szerelem… Vagy mégsem? Ilyenkor szinte minden a szerelmesek körül forog, de miért ne szólhatna ez az időszak azokról is, akiknek még nem toppant be a nagy Ő az életébe? Elviheted magadat is randizni, kihasználhatod az időt egy kis tanulásra és önfejlesztésre, hiszen a legfontosabb kapcsolat az életben az, amit magaddal ápolsz. Íme kedvenc gondolatainkat szingliknek, Valentin-napra.
„Mert valójában minden csak akkor történik meg az életünkben, akkor kapjuk a legnehezebb feladatokat, amikor képesek vagyunk szembenézni és megküzdeni velük.”
„Nem lehet folyton a jövőt kutatva létezni, hiszen így kikerül a fókuszból az egyetlen, amire valóban befolyásunk van: a jelen.”
„A szív a lélek kapuja. Rajta keresztül, az érzéseken át beszél hozzánk a lelkünk. Ha megpróbáljuk figyelmen kívül hagyni az érzelmeinket, azok előbb-utóbb ellenünk fordulnak, míg végül elevenen felfalnak bennünket. Ezért olyan fontos az önismeret. És ezért olyan fontos, hogy egyensúlyba kerüljön az elme és a szív tudatossága.”
„Amikor megszületünk valami újra, akkor meg kell halnunk valami régire.”
„A jó hír, hogy nem a múltad
vagy sebeid feldolgozottsági foka vagy:
hanem energia, szándék,
akarat és elengedés váltakozása.”
„Az életben mindig ott vannak a csodák, csak az ember nem látja meg őket a nagy kapkodásban. De voltaképp mindenben ott a varázslat.”
„Hiszen az igenre is épülhet sok jó dolog! Nincs is vele baj, míg nem magunkra mondunk nemet a másoknak mondott igenek árnyékában.”
„(...) már látom, hogy minél több megéléshez és érzéshez tudok őszintén kapcsolódni önmagamban, annál többhöz tudok kapcsolódni magam körül is. Minden és mindenki tanít, ha eléggé figyelek.”
„Tudom, hogy az életem összességében nem tökéletes, de végre kezdek értékelni benne mindent, ami az.”
„Milyen fura, hogy már léteznek valahol azok az emberek, akik most még idegenek, de egyszer talán nagyon fontosak lesznek számomra.”
Válaszd ki a kedvenc könyvedet, kuckózz be, és teremtsd meg a tökéletes hangulatot az új Randi önmagammal gyertyával, ami isteni gin tonic illatával téged is garantáltan feldob majd!
Peller Mariann televíziós műsorvezető első regénye egyszerre bölcs és szórakoztató, csábító és izgalmas történet, amely azt is megmutatja, miként lehet a spiritualitás a mindennapok része.
Miután a titokzatos Johnny Blaze iránt fellobbanó érzései hurrikánként söpörtek végig Kékkuti Annabella életén, a sikeres színésznő megnyugodni látszik imádott férje és gyermekei oldalán. A karrierjében is elérkezik a szintlépés ideje: megkapja egy misztikus krimisorozat főszerepét, ez azonban nem várt fordulatokat tartogat. A Johnnyt és Annabellát összekötő karmikus hálózat minden eddiginél erősebben fonja össze a két lélek sorsát. Szédítő spirituális utazás veszi kezdetét, amelyben Annabella előtt feltárulnak a korábbi életei az ókori Egyiptomtól a marseilles-i pestis idején át a 19. századi Amerikáig. Eközben vészjósló jelek bukkannak fel világszerte, amelyek arra utalnak, hogy a Fény és az Árnyék harcában ezúttal talán az utóbbi kerekedik felül.
A nagy sikerű spirituális szerelmi regénysorozat folytatódik!
A sikeres színésznő és boldog családanya, Kékkuti Annabella lelkében örök harc dúl: engedjen-e a szíve hívásának, és egyesüljön azzal a férfival, akihez az eddigi életeinek sokaságában már elszakíthatatlan kötelék fűzte, vagy folytassa a földhözragadt mindennapokat a férje oldalán? A misztikus sorozat forgatása, amelyben Johnnyval együtt szerepelt, nem várt transzélményekkel gazdagította. Újra meg újra átélte előző életeinek kulcsfontosságú pillanatait, így ébredt rá, hogy az ellenállhatatlan vonzalom magyarázata az előző életeiben rejlik. Sorsdöntő kérdéseire a válaszokat ezúttal Hentkaueszként, a fáraó feleségeként kell meglelnie az ókori Egyiptomban, ahol a jelenlegi életének minden szereplőjével találkozik, csak éppen másik testben. Vajon hogyan alakult Annabella és Johnny kapcsolata Egyiptomban, és miként befolyásolja a jelenüket?
Peller Mariann spirituális szerelmi regénysorozata a mára közönségkedvenccé vált Végtelen kísértéssel kezdődött, majd a Szerelemszövetséggel folytatódott. A Nílus gyermeke a főhősök különleges, téren és időn átívelő kapcsolatának újabb rétegébe enged bepillantást.
Futóhomokanya, önelhagyás, betegségelőny – csak néhány azok közül a jelenségek közül, amelyek az érzelmi magány mögött meghúzódhatnak. A Mintatörés nemcsak az ezek alapján kialakult kötődési mintázatok lélektani hátterét mutatja be, hanem azt is megváltoztatja, ahogyan eddig a pszichológiai könyvekről gondolkodtunk.
Az út izgalmas felismerésekkel van tele: sorra kell vennünk a szüleinkkel, a világgal és az önmagunkkal való viszonyunkat is ahhoz, hogy megértsük, miért alakultak ki azok a mintázatok, amelyek mentén újra meg újra kapcsolódni próbálunk másokhoz, többnyire sikertelenül. Az önvizsgálatot Csirmaz Luca versei és novellái is segítik, emellett a pszichológus szerző bepillantást enged a saját harcaiba, megélésébe is, hogy önnön példáján keresztül is azt üzenje: a szeretésbe nem kell belehalni.
Megjelenés: 2023.11.08.
„Ha vannak más világok, azokba nem előre vagy visszafelé, hanem befelé vezet az út.” Kemény Gabriella versei regényesek, a versciklusok mintha egy nagy történet fejezeteivé állnának össze. Történetté egy mai fiatal nő útkereséséről a randevúk és a párkapcsolati játszmák labirintusában, a barátságok menedékében.
2025.04.11-2025.04.13. között 30% kedvezménnyel és két meglepetéssel vásárolhatod meg!
Flóra fiatal, gyermektelen, egyedülálló nő, akit a társadalmi elvárások súlya nyom. Éva középkorú asszony, aki elvesztette önmagát, boldogtalan házasság béklyózza, és a régmúlt sötét árnya vetül rá. Az energikus, válófélben lévő Lívia pedig mintha a saját személyiségét és a bizonytalan jövőt cipelné magán súlyos hátizsákként. Nem is sejtik, mennyit segítenek egymásnak abban, hogy a terheiktől megszabaduljanak.
Az Akinek egyszer szárnya nő hármójuk egymásba fonódó, filmszerű története arról, hogyan élik meg személyes sorsuk kihívásait, az azok általi átalakulás folyamatát, és miként lelnek rá az elrugaszkodás pillanatára az életükben.
Pápay Eszter regénye a női sors összetettségének érzékenységgel teli lenyomata, amely félelmeken, belső vívódásokon és transzgenerációs traumán végigvezetve juttatja el hőseit a szárnybontás pillanatáig, azt üzenve, hogy a szárnyak kitárása nem bűn – hanem eredendő, igaz állapotunk.
Told a talpad a talajba, és nyújtózz az ég felé a fejtetőddel – a könyv, amelyet a kezedben tartasz, épp olyan, mintha ezt a mozdulatsort gyakorolnád jóga közben. Egyszerre erős és könnyed, van mélysége, és égbe törő, felszabadult öröme. Nem kötelez semmire, mégis úgy érzed, a benne foglalt tanácsokat – legyen szó jógáról, meditációról, mindfulnessről vagy épp az extra sült krumpliról – érdemes beépítened az életedbe. Aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy a hogy vagy? kérdésre mosolyogva ennyit válaszolsz: köszi, jól.
„Az élet a valódi jógagyakorlás.”
Ebben a könyvben a jóga könnyed léptekkel sétál be az életedbe évezredes bölcsességével, és veled gondolkozik, amikor olyan kérdések járnak a fejedben, amelyek mindannyiunkban hangoskodnak néha:
Ki vagyok én?
Mit tegyek, ha hibáztam?
Miért nem teszem meg, amiről tudom, hogy jó nekem?
Mi az élet értelme?
A jóga kisétált az életbe a kérdezők könyve, a kíváncsiak útmutatója, a tettrekészek játszótere, még akkor is, ha nem jógázol.
Mindfulness-és légzéstechnikák, naplózás, éber figyelem és teljesség a tökéletesség helyett – ezt kínálja neked ez a könyv. És ennél még sokkal többet...
Attól a naptól kezdve, hogy először találkoztak, Jessica és Fern a legjobb barátok. Különbözőségeik ellenére is mindig ott vannak egymásnak, bármilyen akadállyal is szembesüljenek. Miközben igyekeznek átevickélni a felnőtté válás nehézségein, Jessica átlép egy határt, amit Fern képtelen megbocsájtani neki.
Most, több mint tíz évvel később Jessica váratlanul felbukkan Fern életében. Sok minden változott a tíz év alatt, de vajon a kapcsolatuk is lehet más azzal, hogy idősebbek lettek? Vajon képesek-e felülkerekedni a régi szerepeiken? Vagy a közös múlt megismétli önmagát?
A Barátnők voltunk egy hihetetlenül vicces és egyben megrázó történet, amely egyszerre ünnepli a női barátságok csodáját, miközben tűéles betekintést enged a
sérelmeinkbe, melyeket épp azoktól szenvedhetünk el, vagy azoknak okozhatunk, akiket a legjobban szeretünk.